KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13713466
*
nr 1371 3466
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Stegar, Signerad, daterad -57. Bladets mått: 43x36, oramat löst blad
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2021
kl 20:36:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/12 22:22:45
1
150 kr
8/1 19:51:12
2
400 kr
11/1 10:52:21
3
300 kr
11/1 10:52:21
2
350 kr (Budbetjänt)
11/1 10:53:08
3
400 kr
11/1 10:53:08
2
400 kr (Budbetjänt)
11/1 10:55:18
3
500 kr
11/1 15:46:18
1
500 kr
11/1 15:46:18
3
500 kr (Budbetjänt)
11/1 15:46:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith oramat löst blad stegar usa vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
*
Edward Smith
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Läs om budbetjänten
nr 1371 3466
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Stegar, Signerad, daterad -57. Bladets mått: 43x36, oramat löst blad
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/12 22:22:45 | 1 | 150 kr |
8/1 19:51:12 | 2 | 400 kr |
11/1 10:52:21 | 3 | 300 kr |
11/1 10:52:21 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
11/1 10:53:08 | 3 | 400 kr |
11/1 10:53:08 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
11/1 10:55:18 | 3 | 500 kr |
11/1 15:46:18 | 1 | 500 kr |
11/1 15:46:18 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/1 15:46:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith oramat löst blad stegar usa vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25